“הכרטיס האדום” או בשמו המלא Hochschwarzwald Card הוא כרטיס אורח הניתן לאורחים של מבחר גדול של צימרים ובתי מלון באזור דרום היער השחור. הסיבה שקראנו לו “הכרטיס האדום” היא בשל צבעו האדום הכהה :)

 

את הכרטיס מקבלים אורחים הלנים החל משני לילות ומעלה באחד ממקומות הלינה השותפים בהסדר מיוחד, והוא מעניק כניסה חינם ומגוון הטבות באטרקציות רבות ואיכותיות באזור דרום היער השחור. מאחר שרבות מהאטרקציות המקבלות את הכרטיס הן אטרקציות שמשפחה ישראלית תשמח לבקר בהן בכל מקרה – מדובר בכרטיס כדאי במיוחד אשר חוסך חלק ניכר מההוצאות על אטרקציות.

לא כל מקומות הלינה ביער השחור מעניקים את הכרטיס הזה, אלא רק מקומות שמשתתפים בהסדר ומציינים במפורש שהם מעניקים אותו. באתר הכרטיס אפשר לחפש מקומות לינה באזור דרום היער השחור ולמקד את החיפוש רק במקומות שנותנים אותו. שימו לב שבאתר הזה יש גם מקומות נוספים – שלא נותנים את הכרטיס – וחשוב לוודא שהסמל של הכרטיס מופיע וכתוב במפורש שאורחי המקום זכאים לכרטיס.

את הכרטיס האדום אי אפשר לקנות. הוא ניתן – ללא תשלום – אך ורק במקומות הלינה כאמור לעיל.

נושא הכרטיס עורר שאלות בקרב הגולשים אשר פנו ושאלו אותנו בפורום. הנה כאן ריכוז של שאלות ותשובות בנושא, בתקווה שכאן תמצאו מענה לכל שאלה. הנה גם הלינק לאתר של הכרטיס האדום.

 

הכרטיס-האדום

 

שלום, אני מעוניינת לעשות הזמנת מלונות דרך אתר בוקינג. כיצד אני יכולה לוודא במלונות בו את הכרטיס האדום? איך אני בעצם יודעת איזה מלון מספק בעת השהייה בו כרטיס אדום?

בבוקינג זה לא תמיד כתוב… למה שלא תזמיני דרך האתר של הכרטיס עצמו? כך תוכלי לדעת בוודאות.

באופן כללי – באתר של הכרטיס כתוב באופן מפורש (יש גם אייקון) איזה מקומות נותנים את הכרטיס. שימי לב שלא כל המקומות שם נותנים אות5D7 – רק אלה שמופיע בהם האייקון. כדאי לסמן בחיפוש את המשבצת של הכרטיס ואז יצאו רק תוצאות של מקומות שנותנים.

בנוסף – רוב מקומות הלינה שנותנים את הכרטיס מזכירים את זה באופן בולט באתרים שלהם.

 

אנחנו לנים תשעה ימים ביער השחור במלון עם הכרטיס האדום. האם כדאי לרכוש את הכרטיס השחור בנוסף?

הכרטיס השחור הוא כרטיס הטבות אחר ושונה באופיו מהכרטיס האדום: זה כרטיס שלא מקבלים ממקומות לינה אלא כרטיס שאותו כל אחד יכול לקנות. הוא תקף לשלושה ימים ואפשר לקנות אותה בגרסה אחת הכוללת את פארק אירופה וגרסה שניה שאיננה כוללת את הפארק. כדי שהוא ישתלם – צריך לבקר באתרים שהעלות המצטברת של דמי הכניסה אליהם היא גבוהה יותר מהעלות של הכרטיס… אם יש כבר את הכרטיס האדום (שכולל כבר כניסה חינם לאטרקציות רבות), עדיין כדאיותו של הכרטיס השחור תלויה בדיוק באותה השאלה: האם תנצלו את הכרטיס באתרים כך שהעלות של האתרים שבהם תבקרו תהיה גבוהה יותר מהעלות של הכרטיס עצמו!

 

הי, בקיץ הקרוב לנים 8 לילות בצימר הנותן את הכרטיס האדום. שאלתי היא לכמה זמן הכרטיס בתוקף? האם גם בפינוי בבוקר היום התשיעי?

הכרטיס תקף לכל משך השהות שלכם. את הכרטיס עצמו צריך להחזיר למקום הלינה אז אם תשתמשו בו בבוקר ותוכלו עוד לשוב ולהחזיר אותו – לא צפויה בעיה!

 

מה כולל הכרטיס האדום? יש רשימה של אתרים איפשהוא?

כאשר תקבלו את הכרטיס, הוא מגיע עם מפה קטנה ובה רשימה של כל האתרים הכלולים בכרטיס. אפשר למצוא גם את כל האתרים הכלולים באתר האינטרנט של הכרטיס – הנה כאן. תגללו בדף הזה למטה (לוקח קצת זמן עד שהתמונות מטעינות ועולות) ואז על כל האתרים שכלולים חינם בכרטיס יופיע הסימן “card gratis”. בספר שלנו ליער השחור כתוב לגבי כל אתר האם הוא מעניק כניסה חינם עם הכרטיס או לא.

 

1.  ידוע לי שניתן להשתמש בכרטיס האדום בכל אטרקציה פעם ביום. האם ניתן לשלב כמה אטרקציות שונות בכל יום?

2.  כניסה לבדאפרדייס אפשרית לשעה וחצי כל יום, במידה ולא מנצלים ביום אחד אטרקציה זו, האם ביום אחר ניתן לנצל 3 שעות?

3.  במידה ולא מספיקים לנצל יום אחד את האטרקציות בכרטיס האדום עקב גיחה ללגולנד או לפארק אירופה, האם ביום העזיבה ניתן יהיה לנצל אטרקציות בכרטיס האדום?

כן – אפשר כמה אתרים ביום.

לא – זה עד שעה וחצי ביום. אם רוצים יותר זמן, משלמים סכום סמלי יחסית על כל חצי שעה נוספת.

הכרטיס תקף לכל אורך השהות. קחי בחשבון שצריך להחזיר אותו למקום הלינה

 

הבנתי מרשימת המקומות שקיבלתי מבעל בית המלון שפארק אירופה לא נכלל בכרטיס האדום. האם אכן כך?

נכון מאוד. פארק אירופה נכלל בכרטיס השחור (שימי לב שיש שתי גרסאות לכרטיס – אחת כוללת פארק אירופה והשנייה בלעדיו)  ולא באדום.  את כל המידע על הכרטיסים אפשר למצוא בספר

 

האם יש אתר באנגלית עם צימרים שנותנים את הכרטיס האדום?? מצאתי רק את זה שבגרמנית

לא. צריך להעזר בגוגל-טרנסלייט…