הגיע הזמן לחדש את ספר סלובניה וזו היתה הזדמנות נהדרת לשוב אליה, להתעדכן, להשלים וגם לחזור אל מקומות אהובים. והפעם – בהרכב משפחתי מצומצם ומשובח במיוחד – אחותי חגית ואני :) תכירו:

2

אז בלי יותר מדי מילים, קבלו טעימה מהטיול הנפלא שהיה לנו. נתחיל בבלד, העיירה המקסימה שפשוט חובה לבקר בה! זאת אולי כבר הפעם החמישית שלי בה, ואני בכל פעם מתרגשת ומתלהבת ממנה מחדש.

סירות הפלטנה הייחודיות של בלד שומרות על השקט והשלווה השורה על האגם

הברבורים והברווזים של בלד מרגישים פה בנוח!

ביקרנו גם בטירה של בלד – ותראו מה מצאתי שם! משפחה ישראלית עם מדריך המשפחה המטיילת. איזה כיף לראות את הספר בשטח!

DSC00205

DSC00186

במצודה יש בית דפוס קטן, שבו פועלות מכונות דפוס עתיקות, ממש כמו פעם. כמובן שקניתי לי גלויה עבודת יד למזכרת!

DSC00226

ומאגם בלד – אל האגם השכן והלא פחות יפה – אגם בוהיני.

מה יכול להתחדש ולהתעדכן באגם, אתם אולי תוהים… אז האגם נשאר מקסים כתמיד, אבל דווקא יש פה חידושים. לשכת התיירות פיתחה כמה מסלולים חדשים ומעניינים. אחד מהם הוא שביל אופניים בדרך יפיפייה, מישורית ברובה, שעוברת בין שדות וכפרים שבסביבה. בטיול תראו מקרוב את מתקני ייבוש החציר הנפוצים כאן במיוחד, בתים מסורתיים ויופי מכל עבר.

ואם אנחנו כבר בשוונג של אגמים, קבלו את אגמי פוזינה המדהימים! זו הפעם הראשונה שלי כאן, והם נוספו אחר כבוד למהדורה החדשה של הספר :) צילמנו כאן אולי 200 תמונות… קבלו שלוש מהן:

DSC00587

DSC00545

DSC00490

ומאגמים – למפל! מפל פריצ’ניק בליבה של שמורת טריגלאב. היופי שלו הוא שאפשר להיכנס לחלקו האחורי, ולהסתכל על המפל מבפנים החוצה :)

אה! וגם עשינו רפטינג! ואמנם התמונה הזו שלי קצת מביכה… אבל זו עדות שאני לא רק מדברת, אלא גם עושה!!! ואם זה לא היה עניין של כבוד – שום דבר בעולם לא היה גורם לי לקפוץ אל תוך המים הקפואייייים האלה!

אבל כמו שאתם רואים, היה כיף אמיתי…

והנה עוד קצת ממראות עמק הסוצ’ה… והצבע הזה של המים – אמיתי לגמרי…

DSC09633

ונקנח בטיול הנפלא שהיה לנו ברמת פלאנינה. פעם שעברה שהייתי פה מזג האוויר לא שיחק לטובתי, והפעם השמיים חייכו אלינו

DSC09179

יש עוד המון תמונות, והמון מקומות, אז פשוט כדאי לכם לנסוע לשם ולראות בעצמכם :) ועכשיו עם המהדורה החדשה של הספר – אתם מסודרים.

שתהיה נסיעה טובה!