לא חייבים לחכות לקיץ כדי לטייל עם הילדים בחו"ל! 

לטיולי חורף יש יתרונות רבים- האווירה קסומה, החוויה ייחודית, ולרוב – הטיול גם עולה הרבה יותר פחות מטיולי הקיץ. 

ישנם כמה סוגים של טיולי חורף:

טיולי סקי

טיול סקי משפחתי הוא טיול חווייתי, ומאוד נוח למשפחות, כי לרוב מדובר בחבילות "הכל כלול" שמוצעות על ידי סוכנויות שונות שמציעות חבילות סקי הכוללות את הטיסה, הלינה, ההסעות ואפילו שיעורי סקי בעברית לילדים. מדובר בטיול יקר יחסית, שמתאים לחובבי הספורט הלבן.

המקומות הגבוהים כמו הרי הדולמיטים שבצפון איטליה ואוסטריה, הם יעד מעולה לטיול סקי משפחתי- התשתיות מעולות ובספר אוסטריה שלנו אפילו הקדשנו לכך נספח שלם (עמוד 256).

טיול בעיר גדולה

ערים גדולות כמו פריז, לונדון או ברצלונה מתאימות לטיול בכל עונות השנה וניתן למצוא בהן מגוון רחב של אטרקציות שמתאימות גם לימים גשומים וקרים. פשוט מתלבשים היטב, ויוצאים לרחובות, לחנויות, למוזיאונים ולפארקי השעשועים, שפתוחים גם בחודשי החורף.

חופשת שווקי חג מולד

לטייל בתקופת חג המולד זה דבר נהדר! הרחובות מקושטים, יש מגוון אירועים מיוחדים ודוכנים צבעוניים ומנצנצים. שווקי חג המולד מתקיימים בדרך כלל בחודש שלפני חג המולד ועד החג עצמו. המקומות השווים ביותר הם אלזס שבדרך היין, וינה, פריז, פראג. במהדורה החדשה של ספר היער השחור התייחסנו לכך במסלול 19 (עמוד 179).

אחד מהאירועים המדהימים והמומלצים ביותר השנה, הוא פסטיבל ימי הביניים שייערך בריבווילה (חבל היין) בין התאריכים  10+11.12. לאתר הפסטיבל

השנה (2016), תקופת השווקים יוצאת לפני חופשת חנוכה, כך שזה לא אידיאלי מבחינת מועדי החופשות מבתי ספר, אבל מחירי הטיסות זולות ממש, מה שהופך את הטיול לחופשה יחסית זולה ומאוד מדליקה (תרתי משמע). כך למשל טיסת איזיג'ט לבאזל בין התאריכים 5-12.12.16, תעלה לכם רק 142 יורו!

חופשת חנוכה

חופשת חנוכה השנה יוצאת קצת אחרי הכריסטמס (מיום שני, 26.12.16 ועד יום ראשון, 1.1.17), ממש במקביל לחופשת חג המולד באירופה (24.12 עד ה-6.1) וחשוב לדעת שבערב חג המולד, בחג המולד עצמו ובראש השנה האזרחית (31/12-1/1) הכול סגור! .

אם אתם מתכננים לנסוע בימי החופשה, קחו בחשבון שעוד יהיו קישוטים, אבל השווקים כבר נגמרים… בגלל שהחופשה מקבילה לחופשה באירופה, המחירים מצד אחד יהיו גבוהים יותר ויהיה יותר עומס, ומצד שני יש להניח שיהיו הרבה פעילויות ואתרים משפחתיים יהיו פתוחים!

פארק אירופה למשל פתוח בעונת החורף בדיוק בזמן הזה, מסוף נובמבר עד תחילת ינואר.

גארדלנד פתוח ל"מאג'יק ווינטר" מהשמיני בדצמבר עד השמיני בינואר לחגיגת חורף, ומה-26.12 עד ה-8.1 פתוח כל יום.

והאפטלינג פתוח גם הוא מדי יום עם קישוטי חורף, מה- 14.11 עד ה- 21.1.

ולסיכום- אפשר בהחלט לטייל בחורף ועם היערכות נכונה, מובטח לכם טיול חווייתי, מהנה ובלתי נשכח!