מתכננים טיול לפריז בקיץ? ריכזנו עבורכם כמה אירועים מקומיים שלא כדאי להחמיץ:

ונתחיל עם…. יום הבסטיליה כמובן!!!

ה- 14 ביולי הוא יום העצמאות הצרפתי המציין את שחרור כלא הבסטיליה בשנת 1789 ואת תחילתה של המהפכה הצרפתית. נכון, זה קרה כבר לפני 228 שנה, אבל החגיגות עוד ממשיכות 😊

אז מה קורה בפריז ביום הזה? תהלוכה צבאית צבעונית וססגונית עוברת בשדרות השאנז אליזה, דרך שער הניצחון. בין השעות 10.00 ל-12.00 נשיא צרפת משתתף בחגיגות וכדאי להגיע קצת קודם כדי לתפוס מקום נוח… ולאחר חגיגות הבוקר- החגיגה שוב מתחממת בערב לקראת אחד ממופעי הזיקוקים המפורסמים ביותר בעולם – מעל מגדל אייפל. קהל גדול מגיע לגני שאנז דה מארס, למרגלות המגדל, עושה פיקניק ונהנה מהמופע. נושא הזיקוקים השנה הוא "פריז והאולימפיאדה" ואמנם הזיקוקים עצמם מתחילים רק ב-23.00, כדאי להגיע לפארק הרבה קודם ולהצטרף לפיקניק השמח!

קו הסיום של הטור דה פראנס

הטור דה פראנס הוא מרוץ האופניים הנודע שנמשך שלושה שבועות, על פני למעלה מ-3,000 ק"מ בכל רחבי צרפת.
קו הסיום הוא בשאנז אליזה בפריז ויום הסיום הוא חגיגה אחת גדולה.

השנה יום הסיום נערך ביום ראשון ה-23 ביולי. הרוכבים אמורים להגיע אל השדרה בסביבות השעה 18.00, אך כדאי להגיע קצת קודם לכן כדי למצוא מקום וליהנות מן האווירה.
פרטים על המסלול והתחרות אפשר למצוא באתר: http://www.letour.com/le-tour/2017/us/

חוף פריז

כשהתחילו בעיריית פריז עם מיזם הקיץ שנקרא "חוף פריז" לפני 15 שנה, לא בטוח שהם ידעו שזה יהפוך למסיבה שנתית כל כך מוצלחת. מאז קשה לדמיין את פריז ללא החוף שנפתח מדי שנה בחודש יולי ומציע שלל בילויים ופעילויות.

התאריכים השנה הם 8/7 עד ה-3/9, והאירועים הם בשני מוקדים לאורך הסיין:

אתר אחד הוא ממש במרכז העיר, על הטיילת הצמודה לסיין בין מוזיאון אורסיי לגשר אלמה (Parc des Rives de Seine), הן בגדה השמאלית והן בגדה הימנית; המוקד השני הוא ליד תעלת לה וילט (Bassin de la Villette, ליד מוזיאון המדע).

מלבד הרבה חול, כסאות נוח ושמשיות נערכות בחופים גם פעילויות רבות כמו הרקדות, פעילויות ספורטיביות, מתקני שעשועים לילדים (יש אפילו אומגה מעל הנהר), פעילויות מים, משחקים, עמדות יצירה והפעלות. מוקד הפעילות של לה וילט פונה בעיקר למשפחות עם ילדים (ושם נמצאים רוב מתקני הספורט והשעשועים) ואילו המוקד במרכז העיר מתאים בעיקר להופעות ואתנחתא נעימה במיוחד על שפת המים.
תוכנית הפעילות המלאה מופיעה כאן: http://quefaire.paris.fr/parisplages

תיהנו ואל תשכחו לשלוח לנו תמונות!