החלטתם לנסוע לטיול משפחתי- איזה כיף לכם. מחכה לכם חוויה משפחתית מהנה ומגבשת.
נכון, טיול בהרכב משפחתי עשוי להיות גם לא קל, אבל לא משנה מהו הרכב גיל המשתתפים בטיול, בין אם הם תינוקות, פעוטות, בגיל בית הספר, מתבגרים, הורים, סבא וסבתא, זו יכולה להיות חוויה נפלאה ובלתי נשכחת.

על מנת להקל עליכם ולעזור לכם להתכונן, אנו מציעים כאן כמה טיפים להכנה מוקדמת לטיול, כמה רגעים לפני שאתם עולים למטוס:

הכנה מוקדמת לטיול המשפחתי

 

• מספר ימים לפני מועד הטיול שבו כל בני המשפחה יחד ועשו שיחת הכנה חגיגית לקראת הטיול: לאן נוסעים? מה מחכה לנו בשדה התעופה? איפה נישן? מה נעשה בטיול עצמו? האם נעשה טיולים רגליים? האם נהיה בפארק שעשועים? באיזו שפה מדברים במקום אליו אנחנו נוסעים? יהיה לנו מה לאכול? האם נקבל דמי כיס לטיול? וכך הלאה. שתפו ודברו על תכנית הנסיעה ועל כל מה שמחכה לכם. זה הזמן לתאם ציפיות. שתפו את הילדים בציפיות שלכם לגבי ההתנהגות שלהם, לגבי כללי בטיחות ועל הדברים שחשובים לכם. עודדו אותם לספר לכם מה נשמע להם מדליק ומה ישמח אותם בטיול. דברו הן על החוויות הנעימות הצפויות לכם והן על הקשיים. אם אתם יודעים שנושא הקניות במהלך הטיול עלול לעורר מחלוקות, הגיעו להסכמה משותפת מראש על דרך ההתנהלות. אם אתם יודעים שנסיעות במכונית הן מתכון לריבים במושב האחורי, דברו על כך מראש ועל כמה חשוב לתת לנהג להתרכז בארץ חדשה ובכבישים לא מוכרים. הרעיון הוא פשוט : לשתף, לשתף, לשתף!

• הכינו טבלת ייאוש: מעין לוח ובו ספירה לאחור של הימים לקראת הטיול. בכל יום מחקו את היום שעבר וראו עוד כמה ימים נשארו עד שיוצאים לדרך.

• הכינו רשימת אריזה. אל תחכו לרגע האחרון. בדקו אם חסר משהו שצריך לקנות או להשיג. לכו יחד (או לפחות בהרכב חלקי כלשהו) והצטיידו בכל הדרוש.

• חלקו ביניכם את מלאכת האריזה. גם הילדים הקטנים יותר יכולים לקחת חלק ולארגן תיק משלהם. בני הנוער יכולים להכין אוספי מוסיקה לדרך, לבדוק את מזג האוויר ביעד ולבחור בגדים בהתאם. סכמו יחד ומראש כמה מזוודות תיקחו? האם לכל אחד תהיה מזוודה משלו או מזוודה גדולה משותפת? והשתתפו כולכם במלאכת האריזה וההתארגנות.

• הכינו פעילויות לדרך. במהלך הטיול תהיו זמן רב ביחד. חלק מהזמן באטרקציות שונות וחלק מהזמן- בדרכים, במקום הלינה או סתם בהמתנה. זה יהיה נהדר אם תכינו מראש הפעלות ורעיונות לזמן המשפחתי. למשל: הילדים הגדולים יותר יכולים להכין אוסף בדיחות וחידות. אפשר להכין מראש הפעלות כמו חידונים, בינגו או משחקים.

• למדו כמה מילים בשפת המקום. איך סופרים עד 10, איך אומרים תודה ובבקשה, כמה זה עולה או איפה השירותים.

• צפו בסרטים שצולמו ביעד הטיול שלכם או קראו ספרים שהתרחשו שם… כך למשל כדאי לצפות בסרט “צלילי המוסיקה” לפי הטיול לאוסטריה או בסרט “רטטוי” לפני ביקור בפריז :)

ועכשיו – כשההתרגשות הולכת וגוברת – דרך צלחה. אנחנו מאחלים לכם טיול מהנה, מגבש וסוחף!

הכנה מוקדמת לטיול המשפחתי