התיישבתם במושב שלכם בתוך המטוס? המראתם? תחשבו על זה רגע- אתם למעלה בשמיים, שום דבר לא מחזיק אתכם ואתם יכולים לגמוע מרחקים אדירים במהירות עצומה. אם הייתם מספרים לאנשים לפני קצת יותר ממאה שנה על מטוסים הם היו חושבים שאתם משוגעים… הטיסה הראשונה הייתה של שני האחים וילבור ואורוויל רייט בשנת 1903. האמת היא שהיו עוד כמה ניסיונות תעופה לפני האחים רייט: האחים מונגולפייה תכננו ובנו כדור פורח והיו גם ניסיונות ליצור מתקני רחיפה ודאייה, אבל האחים רייט הם אלו שזכו לכבוד הרשמי כאנשים הראשונים שטסו במטוס. המטוס של האחים רייט היה שונה מאוד מהמטוס בו אתם יושבים כעת. אף אחד לא חשב לפני 100 שנה על מטוסים גדולים כל כך, על ארוחות במטוס ועל שירותים במטוס. הסתכלו סביב וראו את נפלאות הטכנולוגיה!

רחוב הממריאים

כמה זמן אורכת הטיסה שלכם? בחלק מן המטוסים יש מסכים בהם אפשר לראות את קצב התקדמות הנסיעה. נסו לעקוב ולראות. האם כבר טסתם מעל יוון? האם אפשר לראות משהו מבעד לחלון? האם רואים הרים, ים או רק עננים?

טיסה

מה אפשר לעשות במהלך הטיסה?

• משחקים: אם הבאתם איתכם משחקים ודפי צביעה, מה טוב ואם לא – אין בעיה. שחקו משחקי מילים, קחו דף נייר ועפרון ושחקו צוללות, בול פגיעה או חי, צומח, דומם. המציאו משחקים חדשים- הסתכלו על האנשים סביב: האם תפגשו מישהו מהאנשים האלו בטיול – אולי גם הם נוסעים לאותם מקומות כמוכם? נחשו מה כל אחד הולך לעשות.

• אוכל: יאמי… אוכל של מטוס. יש כאלו שממש אוהבים אותו ויש כאלה שלא כל כך… תראו איזה יופי הארוחה ארוזה בקופסאות קטנות. מי מצליח לאכול בלי לעשות בלגן ובלי ללכלך?

• טלוויזיה: ברוב המטוסים יש מסכים שמקרינים סרטים ואוזניות שבהן אפשר לשמוע את הסרט או המוסיקה. נסו להביט אם יש סרט מעניין. האם הבאתם מהבית סרטים או מוסיקה משל עצמכם?

• התעמלות: אין הרבה מקום במטוס וכשאנחנו אומרים התעמלות אנחנו לא מתכוונים שתתחילו לרוץ במעבר הצר… אבל כן כדאי לעשות קצת תרגילי מתיחות. להרים את הרגליים, לסובב את הראש ואת הידיים. גם ההורים וגם הילדים: המציאו תרגילים שאפשר לעשות בישיבה!

• ולבסוף: אין כמו שינה טובה. תחשבו איזה כיף יהיה לנחות בארץ היעד אחרי מנוחה. עצמו את העיניים ותתחילו לספור כבשים.

טיסה נעימה ונחיתה רכה!

רחוב הנוחתים