אז מה חשוב לדעת לגבי ביטוח הנסיעות לחו”ל?

נתחיל בהבהרה – אין למשפחה המטיילת שום עסק עם אף חברת ביטוח… אף אחד לא משלם לנו, מממן אותנו, נותן לנו אחוזים או מציע לנו ביטוח חינם… כמו כל משפחה מטיילת, גם אנחנו צריכים לרכוש ביטוח לכל טיול. בעבר הייתי מתקשרת אל הביטוח של כרטיס האשראי, מוסיפה כיסוי לילדים לפי ההמלצות של המוקדנית, ובזה הסתיים העניין. למזלנו הרב גם אף פעם לא באמת נזקקנו להפעלת הביטוח – בפעם היחידה שהלכנו לרופא הולנדי נחמד, שכר טרחתו לא היה גבוה ולא התעסקנו בכלל עם החזרים.

בטיולים האחרונים שלנו, סוכן הביטוח שלנו (וחברנו הטוב) וילי וילק, שעל מקצועיותו ורצינותו אני סומכת במאתיים אחוז, הציע לנו לבדוק ולהשוות. אז לטובת כל המטיילים, הנה כמה טיפים של וילי:

מה צריך להיות בביטוח נסיעות לחו”ל למשפחה המטיילת?

כל מי שיוצא מישראל חייב בביטוח רפואי, שכן שירותי הבריאות הממלכתיים של ישראל אינם תופסים בחו”ל במקרה שחלילה תזדקקו לטיפול רפואי. בפרט, בטיולי משפחות, שבהם אנו מטיילים עם היקרים לנו מכל. בטיולי משפחות לעיתים אנו זקוקים להרחבה מיוחדת לספורט אתגרי, כדי שנוכל לעשות את הדברים הכיפיים עם הילדים כגון: אופניים,  ראפטינג, באנג’י, קיאקים, שיט, צניחות, טיפוסים, ועוד מגוון פעילויות בהתאם לגיל. על כן הביטוח צריך לכלול כיסוי מלא לפעילויות אלה, במידה ומתכננים לעשות אותן.

מה צריך להיות מיוחד בביטוח למשפחה המטיילת?

בכל טיול המשפחה יוצאת להרפתקה חדשה בהתאם ליעד שבחרה, זה יכול להיות טיול בשטח, טיול בקרוון, ברכב שכור באירופה או על ריקשות בהודו, זה יכול להיות טיול ביערות או טיול על החוף, טיול רכיבה על אופניים, או רכיבה על גמלים, סוסים ומה לא. בכל מקרה, זה לא משנה איך המשפחה מטיילת, חשוב שתשמור על עצמה. עם זאת במהלך טיול עלול להיות מקרה שבו משהו מבני המשפחה יחלה או יפצע ויזדקק לטיפול רפואי דחוף ובמקרים נדירים אף לחילוץ. במקרים רבים ביקור רופא עולה כמה עשרות דולרים בלבד אך הוא גם עלול להגיע לכמה מאות דולר (תלוי במדינה). חברות ביטוח רבות דורשות השתתפות עצמית ולכן לעלויות הללו אין החזר. משום כך אני ממליץ על ביטוח שבו אין השתתפות עצמית.

דבר נוסף שכדאי לדעת הוא, שחברות הביטוח מוכרות לכם בהכרח גם ביטוח מטען, ולא מספרות לכן על האפשרות להוריד אותו. במידה ואתם לא נושאים עימכם לטיול המשפחתי מטען משמעותי, שאובדנו לא יגרור אסון כלכלי, חבל על הכסף וניתן להוריד את הכסוי.  אך למי שיש ציוד יקר ובדרך כלל בטיולי משפחות לוקחים את כל הארון, מומלץ לא לוותר על כיסוי המטען לאף אחד מהנוסעים.

ביטוח נוסף שכדאי לעשות קשור לביטול השתתפות העצמית בביטוח הרכב. חלק מחברות השכרת הרכב מאפשרות לרכוש גם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית (כדאי במרבית המקרים) אך לא תמיד זה אפשרי. לטובת כך אפשר ורצוי לרכוש ביטוח המבטל השתתפות עצמית במקרים כאלו.

על איזה ביטוח אתה ממליץ למשפחה המטיילת?

יש הרבה ביטוחים טובים אך הביטוח הטוב ביותר לדעתי, אותו אני מספק למשפחות המטיילות הואPassport Card . בביטוח זה המשפחה המטיילת מקבלת כרטיס אשראי מגנטי מסוג Master Card המשמש לצורך תשלום הטיפול הרפואי. צריך ללכת לרופא עם הילד החולה באמצע טיול בקרואטיה או בכל מקום אחר בעולם? מוקד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה ייתן לך ייעוץ רפואי, ובמקרה הצורך יטען לך את הכרטיס בסכום המבוקש, גם בסכום נמוך של 30 או 50 דולר. תוכלו לשלם ישירות מהכרטיס מבלי להוציא את הכסף מכיסכם ולחכות להחזר יום אחד אם בכלל!!! כמו כן, במקרה ואין מטען חשוב, אין צורך לבטחו ללא צורך, מה שיכול להוזיל את עלות הביטוח להחל מ-1.70$ ליום!

מי היא חברת הביטוח המבטחת העומדת מאחורי ביטוח זה?

הביטוח הוא שיתוף פעולה בין חברת “הפניקס” שהיא המבטחת, אחת מחברות הביטוח הגדולות והמקצועיות בישראל וחברת דיויד שילד  David Shields, חברה המתמחה בביטוחים רפואיים של ישראלים המתגוררים במסגרת שירות ציבורי, ממשלתי, עסקי, ולימודי בחו”ל לתקופות ארוכות בלמעלה מ-140 מדינות ברחבי העולם!

איך מפעילים את הביטוח?

ישנן מספר דרכים:

  1. אפשר להפעיל אוטומטית דרך האינטרנט .
  2. אפשר להשאיר פרטים ונציג יחזור אליך לטלפון לתת לך הצעה.
  3. אפשר גם להתקשר אלי 054-4685456 ואשמח לייעץ ללא תשלום מהו הביטוח המתאים ביותר עבורכם ועבור משפחתכם.

הכירו… זה וילי

והנה גם האתר שלו: http://www.i-insurance.co.il/