ולריה שמויסמן התלבטה אם לנסוע לטייל בחו”ל עם שתי בנותיה – אך לאחר שאזרה אומץ היא הגיעה למסקנה שגם משפחה חד הורית יכולה לטייל וזה אפילו מומלץ בחום! היא משתפת כאן בהתלבטויות ובתובנות שלה.

 

טיול לחו”ל דורש הרבה מחשבה, תכנון והשקעה. כשמדובר במשפחה חד הורית, זה גם דורש קצת אומץ ותעוזה. החששות קיימים- מבוגר אחד עם ילד, שניים ולפעמים יותר, מדינה אחרת, שפה זרה- איך אסתדר לבד?
בפעם הראשונה שטיילתי לבד עם שתי בנותיי בחו”ל, הייתי קצת מפוחדת, לא אכחיש… אך עם הטעם מגיע התיאבון.

היעד הראשון: ברצלונה!

 

ברצלונה1

עיר שהכרתי קודם (זה עוזר קצת להפיג את חששות הפעם הראשונה). השפה מובנת לי והתחבורה נוחה. סגנון הטיול היה טיול עירוני שכלל מוזיאונים ואתרים שעניינו את הילדות, משחק כדורגל, קצת קניות ואפילו יום אחד מחוץ לעיר. טיול ללא טבע, שמצריך גם חוש התמצאות וללא פארקים ענקיים, שם לפעמים מספר אי זוגי יכול להוות בעיה בעלייה למתקנים.
היה מדהים! שלושתנו מאד נהנינו וצלחנו את הפעם הראשונה לבד בחו”ל.

היעד שני: פריז ויורו דיסני!

 

דיסני

הפעם לקחתי צעד אחד קדימה, לעבר מחסום הפארקים, עם מספר נפשות אי־זוגי.
בילינו 5 ימים בפריז. שוב קצת מוזיאונים, אתרים מוכרים, קניות, כדור פורח (שלא יצא בסוף אל הפועל, עקב מזג האוויר) ויציאה מהעיר לכיוון יורו דיסני.
3 ימים קסומים בפארק מדהים! אז נכון שזה דרש קצת פשרות, של כל אחת מהבנות, על מנת לתאם לאיזה מתקנים עולים ובשתי רכבות הרים הילדה קטנה נשארה למטה ואני עליתי לבד עם הגדולה (זה היה מפחיד!), אבל זה לגמרי לא מנע מאיתנו ליהנות כמו שלוש נסיכות!

היעד השלישי: ונציה ואגם גרדה!

 

גרדה-בנות

צעד נוסף קדימה… שכירת רכב ויציאה לטבע.
נחתנו בוונציה הקסומה- עיר מיוחדת שאין כמותה ובילינו בה יומיים וחצי, בהסתובבות בין הרחובות, שייט לאיים הציוריים הקרובים ואפילו סדנה מקומית ומיוחדת להכנת מסיכות.

בוראנו-ונציה
משם, שכרנו רכב ונסענו לאגם גרדה… כן, כן, ברור שהיו חששות, אבל אני צריכה כל פעם להתמודד עם עוד משהו ולפספס כמה שפחות.
אז בלי חוש כיוון, אבל עםGPS + Waze, יצאנו לדרך!
בילינו 6 ימים באגם ובעיירות הקרובות אליו… הרבה טבע, טיולים רגליים, רכבל, ארוחה עם אבירים, פארק שעשועים אחד, עיירות מדהימות, רחצות באגם, פארק מפלים, פארק חבלים ומה לא?!

טנו-צפון-איטליה

היעד המתוכנן הבא: טיול שורשים בארגנטינה!

 

חוויות אספר בהמשך… מה שבטוח יהיה כיף!!!

עם קצת תכנון, מחשבה, אומץ ובעיקר המון רצון, כל אחד יכול- אני מבטיחה לכם!
החששות היו ויש לשער שתמיד יהיו לפני טיול למקום חדש…. אבל לסיפוק, להנאה ולידיעה שאני יכולה לצאת ולטייל עם שתי הנסיכות שלי גם לבד, אין מחיר. לטייל זה תמיד כיף, לא משנה מה הקונסטלציה, וחבל להימנע מזה בגלל חששות :-)
אשמח לתת טיפים ורעיונות למעוניינים…

 

יש לכם טיפים לטיול חד הורי? מתלבטים אם לנסוע? שתפו אותנו (ואת ולריה) בתגובות!