שמי יונתן ורמן ואני בן 16 משוהם שבמרכז הארץ.
בכל שנה, משפחתי ואני נוסעים לטיול באירופה – כל פעם במקום אחר, עם תרבות שונה, שפה שונה ומאכלים שונים.

דברים_033

צפון איטליה

הכל התחיל בשנת 2011, כאשר אמא שלי נשלחה לכנס בבולוניה שבאיטליה מטעם מכון המחקר בו היא עובדת. החלטנו שיהיה נחמד אם נצטרף אליה בתום הכנס ונטייל באיטליה. הייתי בן 12 כשהחלטתי לקחת על עצמי את תכנון הטיול כולו – החל מאיפה נבקר, ועד איפה נישן.

רכשנו את ספר “המשפחה המטיילת” שלך לתכנון טיול בצפון איטליה.
את כל הטיול תכננתי באמצעות הספר שלך בלבד, סירבתי להקשיב לעצות חברים שכבר ביקרו באזור או לחפש ביקורות באינטרנט. התאהבתי בספר הזה – הוא כתוב טוב, מזמין לקריאה, הציורים מוסיפים עניין, כמו גם דעות המומחים והדירוג מדויק להפליא :-) :-) :-)
קראתי את הספר שלך שוב ושוב וניסיתי להתאים בין אתרים שונים בערים שונות, כך שהביקור יהיה יעיל, לא עמוס מדי, ומותאם למשפחה שלי.
הטיול היה מושלם! נהנינו מכל רגע, ספגנו את התרבות האיטלקית, למדנו המון ונחשפנו לעולם חדש של טיולים מאורגנים. ביקרנו בכיכר סן מרקו שבוונציה, בסרמיונה, סביב אגם גארדה, בגארדלנד ועוד…

SANY1410

מאז, בכל שנה אני מתכנן את הטיול של כל המשפחה לחו”ל – על פי הספרים שלך…

הולנד

בשנת 2012 טיילנו בהולנד לכבוד בר המצווה שלי.
ביקרנו בהאג, בדלפט, בוולנדהיים, באפטלינג, במוזיאון הפתוח בארנהיים, בפארק הוחה ולואה, באמסטרדם (מדאם טוסו, מוזיאון אנה פרנק, כיכר דאם…), במדורודאם, במוזאונים (ורמיר, ואן גוך, אשר…) בשווקי גבינות ועוד.

DSC02216

היער השחור

בשנת 2013 טיילנו ביער השחור (גרמניה המדהימה, דרך היין באלזס שבצרפת ובשוויץ – קונסטנץ ומפלי הריין, פארק אירופה!!!).

מצלמה_אבא_194

פריז

בשנת 2014 טיילנו בפריז- יש כל כך הרבה מה לספר…

345 163

לסיכום, כל טיול היה כיף יותר מקודמיו. עד היום אנחנו מתחבטים בשאלה איפה הכי נהנינו ולא מצליחים להכריע.
לפני כל טיול הייתי קורא את הספר שלך לפחות 3 פעמים, מסכם כל אתר ב-3 מילים, עורך סקר בקרב בני המשפחה על המקומות, מסמן את המקומות הנבחרים על מפה ויוצר מסלול.

DSC02021
כמה ימים לפני הטיול הייתי עורך יום הכנה – מסביר על הטיול, איפה נבקר, איפה נישן, לומד בעצמי חלק נכבד מהשפה כמה חודשים מראש ומלמד אותם אוצר מילים רלוונטי. את יום ההכנה אנו מקנחים בבישול משפחתי של כמה מהמאכלים המקומיים באזור אותו אנו מבקרים, תוך האזנה למוזיקה המקומית.
בסוף כל טיול אני זוכה למחמאות ואת כולן אני מקדיש לך.
אפילו ההורים שלי שראו עולם וביקרו כבר בארצות שהיינו בהם, אומרים בכל טיול שהפעם הם נהנו יותר והיו במקומות חדשים ומפתיעים.

SANY1398

אני רוצה להגיד לך תודה רבה. הספרים שלך גרמו לי לאהוב את כל עניין תכנון הטיולים. הם הפכו אותי לאדם מסודר, מאורגן שמתכנן את הזמן שלו בצורה נכונה שמאפשרת מנוחה.
דוגמה להשפעה החיובית של הספרים שלך עליי: השנה זו היא השנה השנייה בלימודיי לתואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת בר אילן. אני משלב את לימודיי באוניברסיטה יחד עם לימודיי בתיכון בכיתה י”ב, הדרכה בתנועת נוער ונגינה בפסנתר. עד כמה שהקשר בין הדברים נשמע הזוי – זה הכל בזכות הספרים שלך. המשפחה שלי גאה בי, בטיולים שאני מתכנן, שינית את חיי לטובה :-)
אבא שלי בעצמו סופר, ואני יודע כמה זה חשוב ומשמעותי עבור סופרים לשמוע דעה חיובית על הספרים שלהם.
דברים_068

שוב תודה רבה,
יונתן ורמן