ביקור בבית אנה פרנק (Anne Frank Huis) הוא מרגש, מרתק ומומלץ מאוד למי שמבקר באמסטרדם. כן – גם בטיול משפחתי.

כתבנו על כך בהרחבה בספר הולנד (עמוד 154) ואף הבאנו את גישתו ועצותיו של הפסיכולוג החינוכי המומחה ד”ר ארז מילר, לגבי ביקור בבית אנה פרנק עם ילדים צעירים.

הבית עצמו קטן מאוד ולא הרבה אנשים יכולים להיכנס אליו בבת אחת… זו הסיבה שנוצרים תורים עצומים בכניסה לבית. מצד אחד זה מרגש לראות את הקהל העצום – מכל רחבי העולם –  העומד בסבלנות ומבקש להיכנס לבית, ומצד שני לא כל כך נעים לעמוד זמן רב בתור, בוודאי לא עם ילדים.

בניסיון להתמודד עם התורים, ביטלה הנהלת בית אנה פרנק את האפשרות להגיע ולעמוד בתור ונכון להיום, הכניסה מתאפשרת רק למי שהזמין כרטיסים מראש דרך אתר המוזיאון (הנה הקישור להזמנת כרטיסים אונליין).

לכאורה, פשוט וקל. הבעיה היא שהמכירה נפתחת חודשיים מראש והכרטיסים נמכרים במהירות הבזק! המשמעות היא שאם לא הספקתם לקנות כרטיסים, ממש ברגע שהם פורסמו, לא תוכלו לבקר בבית.

ובכל זאת – יש לנו פתרון נוסף עבורכם!!!

חידוש נוסף שמוצע בבית אנה פרנק הוא תכנית בת חצי שעה ובה מעין מבוא לביקור המציג את סיפורה של אנה פרנק ומשפחתה. התכנית מיועדת מגיל 10 ויש לשלם תוספת של 5.5 יורו למבוגר ו-6 יורו לילד (עד גיל 17), לכרטיס שכולל הן את מפגש המבוא והן את הסיור העצמאי בבית.

המכירה של הכרטיסים לתכנית נפתחת שבועיים מראש והיתרון הוא שלפחות בינתיים – לתכנית הזו יש כרטיסים פנויים לרכישה באינטרנט :) זה אומר שגם אם לא הספקתם לרכוש כרטיסים למוזיאון, תוכלו לנסות שוב שבועיים לפני לרכוש את הכרטיס המשולב!

בכל מקרה – גם אם לא מצאתם כרטיסים לתאריך המבוקש, אנחו מציעים לחפש ולבדוק שוב מדי פעם. הדברים דינמיים ולעיתים מתפנה מקום או שמפורסמים מועדים חדשים לתכנית המשולבת.

בהצלחה!