חזרנו מהטיול והיה נפלא. אתיחס כאן לגבי המקום שמצאנו בקנזיי.

המקום שלנו נקרא Haus Villa Ametista  ובעלת הבית שמה  Frida Iori

הכתובת:

IORI FRIDA

VIA DEL CUCH 52

38030 ALBA DI CANAZEI

v.ametista@yahoo.it

זוהי דירה “בשירות עצמי” ולא מלון. קיבלנו דירה מרווחת עם שני חדרי שינה וסלון מרווח, שתי מרפסות, שני חדרי שירותים (אחד עם אמבטיה) מטבחון קטנטן אך מצוייד בכל מה שצריך (כולל מדיח) מצעים, מגבות, כלי מטבח, 2 טלויזיות…צריך להצטייד באוכל ודברים בסיסיים כגון ניר טואלט וסבון כלים . יש סופרמרקט קטן בקרבת מקום. הדירה צופה על נוף מהיפים שראיתי בחיי. הדירה ממוקמת בכביש האחרון של הכפר למעלה וצופה על כל הנוף. העלות: 170 יורו ל 3 לילות לכולנו (6 נפשות – סיפקה לנו גם מיטת תינוק) היה נקי ומשביע רצון.

נהנינו לקנות מצרכים ולבשל בעצמנו, מה עוד שבעונה בה היינו  באיטליה (בסתיו) מרבית המסעדות בקנזיי ממילא סגורות.

עד כמה שידוע לי אין אתר. לבעלת הבית יש מספר דירות, במחירים שונים, והיא שלחה לנו תמונות באינטרנט. ייתכן שהמחיר שקיבלנו הוא בגלל שזה לא היה בעונת שיא, ייתכן שבקיץ (או לחילופין בשיא החורף, שזו עונת השיא האמיתית) אז המחיר יהיה יותר גבוה.

אם אתם רוצים דירה שירות עצמי זוהי אופציה טובה מאד בעיניי, בתנאי שאתם מצטיידים כמו שצריך לפני כן (ראו הוזהרתם – כל החנויות סגורות בימי חמישי וגם בימי ראשון). למי שמתכנן לטייל יש הרבה יותר אופציות. אם רוצים להיות יותר “באמצע העניינים” יש המון מלונות למטה בכפר שהם מרחק הליכה ממסעדות, חנויות, וכו’. אנחנו נהננו מהשקט דוקא.

טיפ נוסף לגבי קנזיי: יש גן משחקים חמוד מאד ומסלול הליכה מקסים לאורך הנהר באמצע הכפר (מאחורי רחוב המלונות ולכיוון Compitello) הליכה נינוחה ויפה מאד (מתאים גם לעגלה) של שעה בערך.

קאנזיי בדולומיטים