טיפים קטנים וחידודים לטיול באיזור זלצבורג, ששלחה לנו משפחת אריכא בפורום אוסטריה

זלצוברג

חזרנו מטיול משפחתי בן 8 ימים בזלצבורג + נגיעה במינכן ואלה הטיפים שלנו:
1. דרך הגרוסגלוקנר ואזור האגמים- אגם וולפגנג (מסלול 5 ומסלול 11 בספר המשפחה המטיילת לאוסטריה), הם מסלולי חובה. כמובן שכל אחד והטעמים האישיים שלו והאילוצים היחודיים של הטיול שלו, אבל בעינינו שתי הנקודות הללו הן נקודות חן שחובה לבקר בהן.

אגמים באוסטריה

2. בסנט גיליגן “נפלנו” בטעות ליד חוף האגם- אחלה חוף מסודר וכייפי ומזמין, לא לוותר.
3. בזלצבורג, עשינו סיור בכרכרה במרכז העיר. אמנם גימיק תיירותי קצת יקר, אבל לנו זה היה אחלה אתנחתא ודרך לראות את המרכז של זלצבורג (יוצא מכיכר רזידנץ).
4. אם תקף אתכם רעב במרכז זלצבורג… במרחק כמה דקות מהקתדרלה לכיוון הנהר, יש לא מעט אופציות פסטפוד. אנחנו התבייתנו על רשת כייפית של המבורגרים- בורגריסטה והיה מאוד מוצלח.

אוסטריה

5. אנחנו מאוד מעריכים את הניקוד שאת נותנת לאתרים. במקרה של גני מירבל היה יותר מפתיע ומוצלח- אנחנו באופן אישי היינו מוסיפים לזה עוד חיוכון.
6. תרמה אמדה- אחלה מקום ליום גשום. מוצלח לילדים ולמבוגרים.
7. קניות הם לא הצד החזק של אוסטריה. אבל אם חשקה נפשכם, לא רחוק מזלצבורג, מעבר לגבול עם גרמניה יש עיירה בשם Pidding, שבה יש אאוטלטים של נייק ושל אדידס, וזאת אחלה אפשרות לתת גם נגיעת שופינג.
8. הילדים מאוד אהבו את הסיור בטירת וורפן, בגלל המדריך הקולי בשפה העברית (יש גרסה מותאמת לילדים)- זה ממש נרשם אצלם כאטרקציה מיוחדת.

אוסטריה

שלומית, כרגיל תענוג לטייל עם הספרים שלך. אנחנו נהנים מהם שנה אחרי שנה…
הילדות קצת בלחץ כי הולכים ואוזלים היעדים :-) אולי שווה לשקול ספר חדש!
בקיצור, סעו ותבלו.