טיול כוכב עם ילדים – מה זה ולמה זה טוב?

טיול כוכב הוא טיול שבו לנים במקום לינה אחד, וממנו יוצאים בכל יום לטיול אחר באזור, מבקרים ומבלים וחוזרים בערב אל מקום הלינה. טיול כוכב הוא סגנון טיול מאוד פופולארי באירופה, במיוחד כשמדובר בטיולים משפחתיים, מאחר ויש לו הרבה יתרונות מבחינת תכנון, התארגנות והתנהלות אשר תורמים להצלחת הטיול. מהם היתרונות של טיולי כוכב? מתי ואיפה ניתן לעשות טיול כוכב? ומה חשוב לקחת בחשבון כשמחליטים על טיול כזה? ריכזנו בכתבה מידע וטיפים עבורכם, אשר יסייעו לכם בתכנון טיול כוכב עם הילדים. ויש בסוף גם סרטון למי שרוצה :-)

מקומות לינה בטיול כוכב עם הילדים

מה היתרונות של טיול כוכב עם הילדים?

פתרון מאוד נוח – המשמעות של סגנון של טיול כוכב עם הילדים היא שאתם מגיעים אל מקום הלינה, פורקים את המזוודות ומסדרים הכל ואין צורך לארוז ולפרוק אותם כל הזמן, כפי שקורה כשיש מעבר תכוף בין מקומות לינה. הכל מסודר, כל יום חוזרים אל אותו המקום ללא צורך בהתארגנות נוספת.

אתם הופכים לחצי מקומיים – כשמקום הלינה הופך להיות כמו בית שני שלכם, אתם מרגשישם כמו מקומיים. יזהו אתכם במכולת וכבר תכירו את כל מה שיש מסביב. זה מאוד נוח ופרקטי כשיודעים כבר איפה הכל נמצא.

עוגן עבור הילדים – בטיולים עם ילדים רצוי להמעיט ככל האפשר בהחלפת מקומות לינה. כשמטיילים בסגנון טיול כוכב יש לילדים איזשהו עוגן. בטיול יש לא מעט גירויים וחידושים, ולכן טוב שיש בסיס מוכר ומיטה קבועה לחזור אליה בסוף היום, זה נותן לילדים תחושה של יציבות.

גמישות – טיול כוכב עם הילדים מאפשר לכם להיות גמישים בטיול שלכם. כל יום ניתן להתאים את המסלול היומי שלכם אל מזג האוויר, מצב הרוח והיום בשבוע. אתם יכולים בכל יום לבחור את מה שהכי מתאים לכם לעשות. פתאום יורד גשם או שעייפים מאתמול? לא נורא, מתאימים את מסלול הטיול ואת מה שתכננו אפשר לדחות ליום למחרת, שלא כמו בטיול שאינו טיול כוכב בו לא תמיד תהיה לכם עוד הזדמנות מאחר ואתם צריכים להמשיך במסלול אל מקום הלינה הבא.

מרחב יותר גדול – כשאתם מטיילים בטיול כוכב, אפשר לשכור דירה או צימר ולא חדר במלון. המשמעות של בחירה זו היא חלל מחיה יותר גדול ומרווח. בדרך כלל יהיה בדירה או בצימר גם מטבח מאובזר מה שיאפשר לכם לאכול בדירה חלק מהארוחות, במיוחד ארוחת הבוקר והערב וכך גם לחסוך בעלויות וגם בזמן.

מסלולים יומיים בטיול כוכב עם הילדים
מסלולים יומיים בטיול כוכב עם הילדים

דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמחליטים על טיול כוכב עם הילדים

נסיעות מרובות – המשמעות של טיול כוכב היא הרבה נסיעות הלוך ושוב. לא טיול מתגלגל שבו נוסעים מיעד ליעד, אלא טיול שבו תמיד צריך לחזור לנקודת הבסיס ויש לקחת את זה בחשבון כשמתכננים את הטיולים המשפחתיים היומיים כי אם נסעתם שעתיים בבוקר, תצטרכו גם לחזור.

חיפוש יעד מתאים – חשוב למצוא יעד שמאפשר טיול כוכב. יעד שסביבו יהיו מספיק דברים מעניינים שאפשר לעשות במהלך ימי השהייה במקום. חשוב גם שהמקום עצמו יענה על הציפיות שלכם ויתאים לצרכים המשפחתיים שלכם, שיהיה בו את כל מה שאתם צריכים, סופר קרוב, חניה נוחה, ציוד מתאים וכו’ מאחר ומקום מוצלח תורם מאוד להצלחת הטיול.

פיצול לכמה כוכבים – אפשר לפצל את הטיול לכמה מוקדים ולבנות מסלול כוכב סביב כל אחד מהם. אם הטיול שלכם נמשך שבוע אז כוכב אחד יכול להתאים אבל מעבר לשבוע כדאי לפצל לשני כוכבים – שני יעדים שיכולים להתאים לסגנון טיול כזה. לפעמים רוצים להגיע לאתרים מרוחקים יותר וגם אז הפתרון הוא לפצל לכמה כוכבים קטנים. הכל תלוי בתוכנית וביעד אבל רצוי לשהות יותר מלילה אחד בכל מקום. ואם אפשר אז לפחות שלושה או ארבעה ימים על מנת להנות מכל מה שיש לאזור להציע וגם להרגיש בית לכמה ימים רצופים.

תכנון מראש – חשוב להזמין מקומות לינה מראש. כך תמצאו בקלות מקום שעונה על דרישותיכם ומתאים לתכנון הכללי של הטיול המשפחתי שלכם. חיפוש מקום לינה ברגע האחרון עלול להשפיע על התכנון ולאלץ אתכם לעשות שינויים בתוכנית.

אחרי שבחרתם את היעדים זה הזמן לתכנן את מסלולי הכוכב בטיול המשפחתי שלכם – מה מתוך כל האתרים והאטרקציות תרצו לכלול במסלול? במדריכים של המשפחה המטיילת תוכלו למצוא את כל המידע שצריך על מנת לתכנן את הטיול המשפחתי שלכם. תמצאו שם מסלולים עם המלצות בדוקות ומידע מדוייק על האתרים השונים שיעזרו לכם בבניית המסלול שלכם.

ולפני שאתם מתחילים לארוז, אל תשכחו לצפות בסרטון שלנו עם טיפים מעשיים ובדוקים לאריזה לקראת טיול משפחתי, ולהוריד את רשימת הציוד המפורטת שלנו וגם את הצ’ק ליסט לפני הנסיעה שהכנו עבורכם. באתר תוכלו למצוא גם הפעלות שונות לילדים להורדה. וכשתתחילו להתרגש, תוכלו גם לספור את הימים