אנחנו מאוד מאוד אוהבים מגלשות הרים… זה בילוי משפחתי מעולה, שבו גם הילדים וגם המבוגרים נהנים. זה בילוי שלא לוקח המון זמן ואפשר לעשות אותו “על הדרך” בשילוב פעילויות אחרות, ומבחינתנו כל המרבה הרי זה משובח. אבל… ויש אבל… חשוב מאוד להדגיש את עניין הבטיחות.

לאחרונה אני שומעת על יותר ויותר תאונות 😱 וחשוב להבהיר ולהדגיש כמה דברים:

הדבר הראשון הוא שיש שני סוגים של מגלשות.
1. הסוג החדש הוא מגלשות שמחוברות אל המסילה ואתם שולטים במהירות הגלישה. במגלשות אלו חובה (כמובן) לחגור את חגורת הביטחון ואז אין סכנה שתעופו מתוך המגלשה.

הסכנה העיקרית היא שלא תבלמו בזמן ותיכנסו במי שנוסע לפניכם (או שמי שמאחוריכם לא יבלום ויכנס בכם). לכן, חובה לשמור מרחק בין המגלשות, להאט כשיש שלטים שמורים לכם להאט, ובאופן כללי לשמור על כל הוראות הבטיחות. למען בטיחות ילדכם כדאי שאתם תגלשו מאחוריהם, וכך תפחיתו את הסיכון שמישהו יכנס בהם מאחור.

2. הסוג הישן יותר של מגלשות הוא מגלשה שמונחת על משטח מעוגל (בד”כ מבטון או פלדה). זאת אומרת שאין חיבור בין המגלשה לבין המשטח שעליו היא גולשת. גם כאן אתם יושבים חגורים במגלשה שמאפשרת לכם לשלוט על המהירות. אבל – חייבים חייבים לשמור על מהירות נמוכה יחסית, להטות את הגוף בסיבובים ולהאט בזמן. אם אתם לא בטוחים שאתם או הילדים שולטים היטב במהירות או שיש לכם כל חשש שהוא – אולי עדיף פשוט להימנע מהמגלשות מהסוג הזה.

בנוסף, ובלי קשר לסוג המגלשה – סעו בזהירות, אל תגלשו לפני שהבנתם במיליון אחוז את כל הוראות הבטיחות, תפסו מרחק ממי שגולש לפניכם ובקשו ממי שנוסע מאחוריכם שלא יצמד אליכם…
שתהיה לכולם גלישה בטוחה, והמשך טיולים מהנים!