אמא ובת בסופשבוע באמסטרדם

המשפחה המטיילת: אמא שרה והבת שלומית (כבר לא ילדה)….

הטיול: סופשבוע בנובמבר, לכבוד יום ההולדת של אמא.

מקום הלינה: צימר נחמד ממש ממש במרכז העיר-  וילדרוואנק מומלץ בחום! קיבלנו חדר נחמד עם כניסה פרטית, מרווח עם שולחן קטן ופינת קפה. ארוחת הבוקר הייתה בבית של בעלי הבית שגרים מעל: ארוחת בוקר מעולה ונדיבה שהתחילה לנו כל בוקר בכיף. והעיקר – מיקום מעולה על תעלת הקייזרגראכט פינת המדרחוב של ליידסטראאט.

מה עשינו: מדדנו את הרחובות! מדרחובים, כיכרות ומוזיאונים (מוזיאון ואן גוך נהדר). הרחובות היו מקושטים לכבוד חג המולד ולמרות שהיה קר (מאוד) לא ירד כמעט גשם ויכולנו פשוט לטייל.

טיפ 1: עשינו טיול מודרך עם חברת סנדמן שנותנת סיורי הליכה חינם (מסתבר שיש גם סיורים שלהם בירושלים!). הרעיון הוא שמשאירים טיפ למדריך שאכן היה מעולה. עם המון הומור, סיפורים ואנקדוטות על העיר, השעתיים וחצי עברו מהר. זה בכל זאת לא מעט הליכה, וצריך קצת סבלנות (לא מתאים עם ילדים…) אבל מאוד מומלץ.

טיפ 2: המליצו לנו מראש על מסעדה שנקראת “אמהות”  (Moeders) – ושם אם מודיעים מראש שיש לאמא יומולדת אז מחכה לה הפתעה קטנה… מקום מקסים והיה לנו שם בילוי נהדר. האוכל סביר (גילינו שלא כדאי לצפות ליותר מדי מהאוכל בהולנד) אבל האוירה של המקום הופכת את הארוחה למיוחדת במינה.