אחד השלבים הראשונים בתכנון הטיול, הוא בחירת הטיסה.
לטיול בהרי הטטרה, בסלובקיה ובדרום פולין עומדות בפניכם אפשרויות רבות, וליתר דיוק – תשעה נמלי תעופה עשויים להתאים לכם! המבחר הוא גדול, והשיקולים משתנים: קרבת נמל התעופה ליעד הטיול, מחירי הטיסות, ושעות הטיסה. בכתבה זו נציג את האפשרויות השונות, ולכם נותר לבחור, להזמין כרטיסים ולצאת לדרך :) 

נמלי תעופה לטיול בהרי הטטרה

פופרד (Poprad Tatry Airport – TAT)

הבחירה הטבעית והנוחה ביותר לטיול בהרי הטטרה הסלובקים היא טיסה ישירה לפופרד, ממש למרגלות ההרים. הטיסות הישירות אליה מישראל הן מעטות בלבד, ומוגבלות לטיול של שבוע. טיסות אלה נמכרות על ידי סוכנויות הנסיעות בחודשי הקיץ, במקרים רבים במסגרת של חבילה הכוללת לינה.

קרקוב (Kraków Airport im. Jana Pawła II- KRK)

נמל התעופה השני הקרוב ביותר להרי הטטרה הוא נמל התעופה של קרקוב . מגיעות אליו טיסות ישירות של אל על, ריינאייר ולוט.

ברטיסלבה (BTS – Bratislava Airport)

האפשרות הבאה היא ברטיסלבה, בירת סלובקיה. מגיעות אליה טיסות ישירות של חברת ריינאייר – אולם יש לשים לב שטיסות אלו הן מעובדה ולא מנתב”ג.

וינה (VIE – Wien-Flughafen)

וינה קרובה לברטיסלבה ומגיעות אליה טיסות של חברות אוסטריאן, אל על, וויזאייר.

בודפשט (BUD – Budapest Ferenc Liszt Airport)

נדמה שמרבית המטיילים בהרי הטטרה בוחרים לטוס לבודפשט – מגיעות אליה טיסות רבות, ובדרך כלל גם המחירים אטרקטיביים. לבודשפט אפשר לטוס עם חברות התעופה אל על, ארקיע, וויזאייר ובלובירד. במדריך שלנו לסלובקיה ולדרום פולין כללנו גם פרק על בודפשט – בדיוק למטיילים שבוחרים לטוס דרך בודפשט ושוקלים גם לשהות בה ימים אחדים.

דֶּבְּרֶצֶן (DEB – Debrecen International Airport)

יעד הונגרי נוסף היא דֶּבְּרֶצֶן וגם אליה מגיעה חברת התעופה וויזאייר.

ז’ֶשוּב (RZE – Rzeszów–Jasionka Airport)

אל ז’שוב בפולין אפשר להגיע עם חברת התעופה לוט.

קַטוֹבִיץ (KTW – Katowice Airport)

גם קטוביץ’, אליה מגיעות טיסות של וויזאייר, היא יעד אפשרי – בעיקר למי שבוחר להתמקד בדרום פולין. מקטוביץ’ אפשר לנסוע ולטייל בקרקוב ולסיים בפארק השעשועים המעולה אנרג’ילנדיה. בחברת וויזאייר.

וורוצלב (WRO – Wrocław Nicolaus Copernicus Airport)

ולבסוף – אפשרות נוספת, רחוקה יותר, היא טיסה לורוצלב – עם לוט או עם ריינאייר. יעד טיסה זה פחות מומלץ למי שמטייל בסלובקיה ועשויה להתאים למי שמטייל בדרום פולין.

 

***כל הטיסות שהזכרנו לעיל הן טיסות ישירות. אם משיקולי מחיר אתם שוקלים לטוס גם בטיסה עם עצירת ביניים תוכלו לטוס גם אל קושיצה (Kosice) העיר השנייה בגודלה בסלובקיה השוכנת במזרח המדינה.

בבחירת הטיסה חשוב לבדוק את המרחק של שדה התעופה מהאזור שבו אתם מתכננים לטייל, וכדי להקל עליכם את המשימה – הכנו עבורכם מפה של גוגל שעליה מסומנים נמלי התעופה, כך שתוכלו לראות את המיקום של כל אחד מהם ואת המרחק ממנו לאזור שאליו אתם נוסעים.

טיפים נוספים לבחירת טיסה תוכלו למצוא בסרטון הזה: 

והכי חשוב…

שתהיה טיסה נעימה!!!