הי,

אני שלומית יפת ביאליק, המחברת של סדרת מדריכי הנסיעות “המשפחה המטיילת”.

כששואלים אותי איך הגעתי לכתיבת מדריכי טיולים למשפחות, אני משיבה שבמשך שנים רבות –  אולי מאז שעשיתי את “הטיול הגדול” בדרום אמריקה אחרי הצבא –  חשבתי שכתיבת מדריכי טיולים היא העיסוק האולטימטיבי. מאז היותי ילדה הורי לקחו אותי, יחד עם אחי ואחיותי, לטיולים משפחתיים בחו”ל ותמיד אהבתי לטייל. אך עיסוק בתחום נראה כמו חלום רחוק ולא כמו “עבודה אמיתית”. למדתי משפטים, הפכתי לעורכת דין והייתי שקועה בעבודה מאתגרת.

זמן קצר לאחר שנולד בנינו הבכור לקחנו אותו אורי ואני לטיול בטוסקנה, ללא היסוס ובלי הרבה הכנה מוקדמת, במחשבה תמימה שהטיול יהיה דומה למדי לטיולים הזוגיים שלנו. מהר מאוד גילינו שטיול עם ילדים זה סיפור אחר לגמרי. נוכחנו לדעת שמדריכי הטיולים הקיימים לא מספקים מענה הולם להורים וכך נולד הרעיון של כתיבת מדריכי טיולים המכוונים לטיול עם ילדים – “המשפחה המטיילת”!

נכון, יש גם קשיים וויתורים בטיול עם הילדים, אך החוויה המשפחתית הנפלאה מפצה על כך –  ובגדול. מניסיוני, כשיש ילדים לא צריך להפסיק לטייל, אבל  כן צריך לטייל מעט אחרת. במדריכי “המשפחה המטיילת” אני מקווה להקל עליכם ההורים, בהתאמת הטיול להרכב המיוחד של המשפחה.

בברכת טיול מהנה

שלומית

 

תכירו את גליה לרך

מאיירת, מעצבת, אמא ועוד.

סיימתי את בצלאל בהצטיינות לפני די הרבה שנים, ומאז אני מעצבת ומאיירת –  מבולים וספרים ועד תפאורות ואריזות.

העבודה על סדרת “המשפחה המטיילת” היא כיף גדול, המאפשר לי לצאת למסעות בעולם גם כשאני בסטודיו שלי ברחובות.