משפחת לדרהנדלר

המטיילים: אמא ואבא – ליאת ומשה לדרהנדלר

הילדים- אופיר בת 12 (טיול בת מצוה) ואראל בן 18

הטיול לצפון איטליה התקיים באוגוסט, טיול בת מצוה לאופיר. טיול מאורגן למשפחות לעובדי בנק דיסקונט. טיול כוכב בן 7 לילות שכלל את ונציה, ורונה, דארדה לנד, פארק המים והסרטים, הרי הדולומיטים ומעבר ההרים האוכף ( פאסו סלע ) ועיירת הסקי קאנזיי ,העיירה סירמיונה עם שייט בסירות סביב לשון היבשה, טבילה וטיול באגם גארדה,ביקור במפלי ורונה וריבה דל גארדה.

המסלול כמפורט:

ונציה-  אטרקציה מעניינת ומיוחדת לילדים, אם כי השוטטות בה מעייפת מאד. אין מקומות ישיבה או מנוחה, ואנחנו , כמשפחה דתית שאוכלת כשר, לא יכולים לנוח אפילו בבית קפה. קחו זאת בחשבון. זהו יום לא קל אך מהנה ומיוחד מאד.

סרמיונה – אל תוותרו על המקום הקסום!!! הייתי כבר פעמיים ואני מוכנה לחזור שוב!! בכניסה לעיר, במארינה, יש אפשרות לשיט בסירת מירוץ . זו היתה אחת החוויות של הטיול. המים הרטיבו וקיררו אותנו, נהג הסירה הסביר דברים מעניינים והביא אותנו למקומות מעניינים. חוץ מזה, מתי יוצא לכם לשוט בסירת מירוץ? אל תוותרו על הטיול בסמטאות העיירה הקסומה הזאת וכמובן לא על… הגלידה. אגב, זו עם הצבעים הבהירים יותר מבין שני הדוכנים העומדים משני צידי הכביש – טבעית יותר ומכילה פחות צבעי מאכל, אבל טעימה יותר.

גארדלנד- מעניין את המשפחה כולה, אם כי ככל שהילדים גדולים יותר ופחדנים פחות, הם ימצאו יותר מתקנים להנאתם. טיפ: כדאי לרכוש את כרטיס האקספרס או הv.i.p אשר חוסך זמן רב מאד מאד בעמידה בתורים, האינסופיים כמעט בקיץ. יחד עם זאת קחו בחשבון שהוא כולל כניסה למתקני אקסטרים מפחידים למדי, ולכן מתאים יותר עבור ילדים גדולים או אמיצים. בכלל כדאי להכיר היטב את מפת הפארק לפני שנכנסים כדי לדעת מהם המתקנים הרלבנטיים עבור משפחתכם, במקום לגלות זאת אחרי שכבר עמדתם  זמן רב בתור.

IMGP3196

אגב תורים – מדריך הקב’ שלנו טען כי מנסיונו בימי ראשון המקום ריק למדי. כנראה כולם מפחדים שבראשון יהיה מלא ואז מעדיפים להגיע ביום אחר. וכך יצא שכאשר הגענו בראשון לקראת אחה”צ, הפארק היה ריק למדי והספקנו עד לסגירה לעבור כמעט על כל המתקנים.

אנקדוטה – לא יודעת כמה היא משעשעת. מפחידה היא בודאי היתה. הנוף מפסגת הפאסים בדולומיטים מהמם, וחייבים להצטלם אבל, חבר’ה, אנא השגיחו היטב על הילדים!!! אופיר הסתובבה במקום וצעד אחד לא זהיר הביא אותה כמעט לנפילה ( כואבת וסופנית ) מגובה 2,400 מ’. כן, זה הגובה במקום ואיזה מזל היה לנו שמטייל ערני בקבוצתנו תפס אותה ביד ברגע האחרון ומשך אותה אליו…

IMGP3167

תובנה – אל תחששו לטייל עם ילדים בטיול מודרך. מדריך טוב יודע להתאים את עצמו ואת רמת ההסברים לגיל המטיילים והילדים מקשיבים להסבר ולוקחים ממנו מה שמתאים להם. ומתברר שגם לילדים לא צריך להוריד את רמת ההסברים נמוך מדי.