נוסעים לאגם גארדה המקסים שבצפון איטליה עם הילדים? הנה כמה טיפים והמלצות שכדאי לכם לקרוא ולקחת בחשבון:

**כתבה מאת צוות GOITALY, המציע חבילות נופש באגם גרדה הכוללות טיסה, רכב וכפר נופש.

החופשה המשפחתית באגם גרדה מתחילה מיד עם נחיתתכם בשדה התעופה בורונה, ולאחר כחצי שעת נסיעה ברכב שכור, יתגלה לכם האגם במלוא הדרו.

אורכו של האגם הוא כ־52 ק”מ והיקפו כ־140 ק”מ ובמרחקי נסיעה קצרים תמצאו בו אינספור אטרקציות מגוונות, שיספקו הנאה זהה לכל בני המשפחה, בכל הגילאים.

תוכלו לתכנן “טיול כוכב” קלאסי שבסיסו בכפר הנופש בו תשהו למשך כל ימי החופשה וימיו כוללים טיולים מלאים ומרתקים בעלי אופי שונה האחד מהשני.

טיילת גרדה

תוכלו להקיף את האגם הקסום ולבקר בעיירותיו הציוריות; לבקר בשפע של פארקים משפחתיים כגרדלנד, פארק המים, פארק הסרטים, ארוחת האבירים, פארק הטבע, פארק הספארי ופארק ההרפתקאות; לטפס להרי הדולומיטים המרהיבים המקיפים את האגם מצפונו, ממזרחו וממערבו; לטפס ברכבלים אתגריים וליהנות מהנופים המדהימים, מהפריחה ומשפע המים של ההרים המופלאים. תוכלו לבלות יום בונציה הנהדרת, בורונה, ובערים איטלקיות ססגוניות נוספות. תוכלו לבקר במפלי ורונה, באגם טנו, בבורגטו הנפלאה וכמובן במרכזי קניות, אאוטלטים וימי שוק ססגוניים עמוסי סחורה איטלקית איכותית.

ובקיצור, חופשה אקטיבית חלומית “התפורה” למשפחות הישראליות, שאוהבות להיות בתנועה בלתי פוסקת.

קבלו את עשרת הטיפים שלנו שיעזרו לכם לשדרג את חופשתכם באגם גרדה:

1. רכב שכור

ללא ספק “בורג” חשוב בהצלחת החופשה. אל תתפשרו על רכב קטן שעשוי לפגום באיכות ימי הטיול שלכם. בחירת הרכב המתאים, גם אם כרוך בתוספת כספית יהווה מרכיב חשוב בהצלחת חופשתכם.

2. כפר נופש

בחרו בכפר נופש הממוקם בחלקו הדרומי של האגם ויאפשר לכם הגעה מהירה יותר למבחר הפארקים הגדול, כמו גם לאוטוסטראדה A4 שתקל עליכם את ההגעה ליעדים שמחוץ לאגם כמו ונציה, בורגטו, ורונה ועוד…

3. דירת הנופש

על אף שלא תשהו בדירות זמן רב מדי, בחרו את גודל הדירה המתאימה למספר הנופשים במשפחתכם. חשוב לאחר ימי הטיול הארוכים להגיע לדירה שתאפשר לכם נוחיות מרבית והכנה נאותה ליום הטיול הבא.

4. יציאה מאוחרת

במידה והינכם אמורים לטוס חזרה בטיסת לילה מאוחרת (ברוב המקרים!), וודאו שיש אפשרות ליציאה מאוחרת מהכפר ביום הטיול האחרון שלכם.

5. ארוחות

דירת הנופש מצוידת במטבח המאפשר לכם לבשל. סביב האגם ממוקמים עשרות רבות של סופרמרקטים ותוכלו לשאוב הנאה רבה מרכישת תוצרת איטלקית טרייה והכנתה, כמו גם הכנת כריכים ליום הטיול שיחסכו לכם בהוצאות.

6. הקפת האגם

מומלץ ביותר להתחיל את חופשתכם ביום טיול סביב אגם גרדה. חשוב להכיר את סביבתכם ולזהות את המקומות שאולי תרצו לחזור ולבקר בהם מאוחר יותר.

7. פארקי שעשועים

מומלץ להפריד את ימי הביקור בפארקים ולשבץ בניהם ימי טיול אחרים, וכאלה יש בשפע.

8. ונציה

מומלץ לא להגיע לונציה בימי שבת וראשון, שהם ימי סוף השבוע ועמוסים במיוחד.

9. דולומיטים

התעוררתם בבוקר ומזג האוויר שמשי בהיר וצח? זהו יום ששווה לטפס בו להרי הדולומיטים!

10. שווקים

אל תחמיצו גם את השוק הנודד המתמקם בכל בוקר בעיירה אחרת סביב האגם ומספק סחורה איטלקית איכותית. מומלצים במיוחד ימי השוק בברדולינו, לציזה ודסנזנו המתקיימים על הטיילת לשפת האגם ומשלבים קניות לצד מראות אגם פסטורליים. כמו כן מומלץ לפנות זמן ולנסוע ל- FRANCIACORTA OUTLET VILLAGE  המרוחק כחצי שעה מהאגם (פתוח עד 20:00) וליהנות ממבחר חנויות נהדרות עם מחירים נהדרים לא פחות.

חופשה נפלאה!

Buon viaggio

www.goitaly.co.il