יש כל כך הרבה מקומות מדהימים בפריז, שזה באמת קצת קשה, ואפילו בלתי אפשרי, לנסות ולעשות רשימה של 5 מקומות בלבד. אבל אם עוד לא הייתם בפריז עם הילדים, אלו האתרים שאתם ממש חייבים לבקר בהם. פשוט כי הם כל כך נהדרים.


קתדרלת נוטרדאם וסמטאות הרובע הלטיני

הלב של פריז הוא רחבת הכניסה של קתדרלת נוטרדאם. הקתדרלה עצמה מרשימה מאוד – מבחוץ ומפנים – וגם אם יש תור בכניסה אליה, הוא רץ מהר וכדאי להיכנס פנימה. מאחורי הקתדרלה יש גן קטן ונחמד, שיש בו אפילו כמה מתקני שעשועים לילדים.

לאחר ביקור בנוטרדאם כדאי לחצות את הנהר לכיוון הרובע הלטיני, שסמטאותיו הצפופות והשוקקות נמצאות ממש מעבר לפינה. הסמטאות עמוסות מסעדות, חנויות מזכרות ותיירים, אך עדיין שורה על המקום קסם מיוחד, וזהו אחד המקומות שאנו חוזרים אליהם שוב ושוב בכל ביקור בעיר. אפשר לאכול כאן קרפ או גלידה, ופשוט להסתובב ולספוג את האווירה.

שער הניצחון והשאנז אליזה

לצעוד על השאנז אליזה ולהגיע עד לכיכר האטואל שבה ניצב בגאון שער הניצחון זו ממש חובה תיירותית, אבל האמת היא שגם אם ביקרתם בפריז כבר פעמים רבות, ההליכה בשדרה האלגנטית הזו, היא תמיד מהנה. חנויות מעוצבות, בתי קפה, הופעות רחוב ואווירה בינלאומית ותוססת. גם הילדים נהנים בשדרה: החנויות של יצרניות הרכב הגדולות תמיד מלהיבות, חנות דיסני עמוסה כל טוב, והופעות הרחוב מתאימות לכל המשפחה.

על שער הניצחון עצמו אפשר לעלות, אבל אם אתם ממהרים, או שהראות אינה טובה, אפשר להנות מהמבנה המפואר גם מלמטה.

http://arc-de-triomphe.monuments-nationaux.fr/

פתוח כל השנה. באפריל עד ספטמבר מ-10.00 עד 23.00. מאוקטובר עד מרץ מ-10.00 עד 22.30. אפשר להיכנס עד 45 דקות לפני שעת הסגירה.

DSC00010 - Copy

גני לוקסמבורג

פריז מלאה גנים יפי ומטופחים אך גני לוקסמבורג אהובים עלינו יותר מכולם. הגינות המטופחות, הבריכה המרכזית שבה אפשר להשיט סירות והספסלים הפזורים בגן לטובת המבקרים יוצרים אווירה שלווה ומהנה במיוחד. זה המקום לראות משפחות פריזאיות מבלות בימי ראשון בבוקר ואנו ממליצים להצטרף אל בני המקום ולהשיט סירת צעצוע בבריכה המרכזית או לבלות בגן השעשועים המצוין אשר בגן.

מגדל אייפל

נכון, זה אתר תיירותי והומה. אבל בצדק. מגדל אייפל הוא הסמל הבלתי מעורער של פריז. כדאי לטפס עליו, כדאי לשבת בגן שלמרגלותיו וכדאי גם להביט בו בשעות ערב בשעה עגולה כאשר אלפי הנורות שמקשטות אותו מנצנצות בעליזות. לאחרונה שופצה הקומה הראשונה של המגדל והונחה בו רצפה שקופה – וזו עוד אטרקציה מלהיבה לילדים, מלבד מראה הנוף המדהים.

אחת הבעיות העיקריות במגדל היא התור הארוך. יש מגבלה של מספר אנשים אשר יכולים להיות על המגדל בכל זמן נתון, ולכן בשעות העומס עלול להיווצר תור ארוך. אנו ממליצים לנסות לקנות כרטיסי כניסה מראש באינטרנט, המשריינים לכן מועד קבוע מראש לביקור. הכרטיסים האלה נחטפים זמן רב מראש ולכן ככל שתקדימו להזמין כן יגדל הסיכוי שיהיו כרטיסים. וגם אם אזלו הכרטיסים – נסו שוב ושוב, אפילו כשאתם כבר בפריז. לעיתים מתווספים מקומות ומתפנים מקומות!

http://www.toureiffel.paris/

המגדל פתוח כל השנה. מאמצע יוני עד תחילת ספטמבר מ-9.00 עד 00.45 (המעלית האחרונה עולה בחצות), וביתר השנה שעות הפתיחה משתנות אם אתם מתכוונים לעלות במדרגות או במעלית. במעלית אפשר לעלות מ-9.30 עד 23.45 (מעלית אחרונה עולה ב-23.00) והמדרגות נסגרות כבר ב-18.00.

סקרקר וגבעת המונמרטר

גבעת המונמרטר היא מעין כפר קטן בתוך העיר הגדולה. כאן חיו ופעלו אמנים רבים, והמקום היה מרכז הבוהמה הפריזאי. על הגבעה ניצבת הבזיליקה הלבנה סקרקר בעלת מראה ייחודי, ומשקיפה על כל העיר. על המדרגות בכניסה לבזיליקה מתגודדים צעירים, נגנים מנעימים את הזמן ורוח נעימה מעניקה למקום נופך רומנטי במיוחד. מן הבזיליקה כדאי ללכת בסמטאות הצרות שעל הגבעה, ובעיקר בכיכר טרטר הציורית שבה אמנים מציירים ומוכרים את מרכולתם. גם כאן הקסם טמון באווירה המיוחדת, הייחודית כל כך לפריז. יתחשק לכם לחבוש כובע ברט ולחלום שאתם בעצם פריזאים!