בקיץ שעבר החלטנו שהגיע הזמן לצאת לטיול מהנה בחו”ל עם הילדים, ואז איך שהעלנו את הנושא בפני חברים שמענו על הספר של המשפחה המטיילת החלטנו על היער השחור (בעיקר בגלל העלויות הזולות בגרמניה), רכשנו את הספר ומפה (שבדיעבד לא היינו צריכים כי בספר יש את הכל) והתחלנו את ההכנות והתכנונים.

בעקבות הספר טיילנו ונסענו גם באיזור היער השחור גם לחבל אלזס וגם לשוויץ ומפלי הריין, המסלולים הפופולריים שכולם עושים. כשהיינו בשוויץ אחרי ביקור מהנה במפלי הריין נסענו לעיירה שטיין אם ריין, עיירה יפייפיה, היינו כבר רעבים אבל זה היה יום ראשון בצהריים והרבה מקומות היו סגורים.
פתאום ראינו דוכן המבורגרים, עמדנו לידו ובעודנו מדברים אם לאכול או לא והילדים רצו לחפש סניף מקדונלד, צעק לעברינו המוכר “מזל טוב”, הסתכלנו ואז הוא התחיל לספר לנו שכשהוא היה צעיר הוא התנדב בקיבוץ ושהוא אוהב את ישראל ועוד ועוד סיפורים. כמובן שקנינו המבורגרים וציפס, שהיו מאד טעימים ומאז הילדים התרגלו לאכול המבורגרים משובחים.

המוכר הזמין אותנו לבירה והראה לנו שיש לו בקבוק גולדסטאר מהארץ שהוא שומר אותו למזכרת, אז “החזק” רץ לאוטו והביא לו מזכרת מאיתנו בקבוקון שמן זית שכתוב עליו “SOUVENIR FROM ISRAEL”, (הגענו מהארץ מצויידים במתנות קטנות) והוא היה כל כך מרוצה!

עד היום הילדים זוכרים את “האיש הנחמד משוויץ”, ובכלל ה”פחד” שהיה בעיקר לבוגר מילדינו מהגרמנים ומאנטישמים התפוגג בעקבות אנשים נחמדים שפגשנו, כמו המוכר שדרך אגב שמו עדי.

השנה (עוד כשלושה חודשים למעשה) בעקבות החוויות הטובות ובעקבות סדרת הספרים, נטוס לחופשה בהולנד, נזכור לקחת מזכרות מהארץ, לחוות ולהנות ואז להתחיל את התכנונים הבאים….
~ מירב הלל ~