נוסעים לטיול משפחתי ביער השחור? הנה כמה טיפים שהועלו בפורום היער השחור על ידי הראל. תודה!

בדרכים:

– הכבישים עמוסים מאוד, יש לא מעט מקומות עם עבודות בכביש, ולכן כדאי לקחת בחשבון בכל נסיעה לפחות 50% יותר ממה שאומר הגי.פי.אס, מקסימום הרווחתם.

– שימו לב למצלמות מהירות בכול פינה, בחלק מהמקומות מהירות הנסיעה מוגבלת ל 10-30!!! קמ”ש, כמה שניות של חוסר תשומת לב ואתם מצולמים (אותנו צילמו להערכתי לפחות שלוש פעמים…)

– כל נסיעה דרך פרייבורג, ויש לא מעט כאלו, משמעותה פקקים של 30 דקות בערך כדי לחצות את העיר, קחו זאת בחשבון, ואין דרך לעקוף את העיר (שתחסוך בזמן הנסיעה).

– חלק גדול מתחנות הדלק באזור נסגרות בשעה 19:00-20:00, ולכן לא כדאי להיוותר עם מיכל כמעט ריק בשעות האלו (מניסיון…)

עניינים טכניים:

– חלק גדול מהאטרקציות מתאימות לילדים קטנים אבל בהחלט לא למתבגרים. בפארק המים למשל, הקטן (בן 9) מאוד התלהב, אבל הגדולים (13 ומעלה), ממש לא התלהבו ואחרי פעם אחת לא רצו ללכת. ככלל, יש בישראל לפחות 4 פארקי מים שווים הרבה יותר ולא הייתי בונה על זה את הטיול.

בנוסף- ללכת לשם לאחר יום טיול (ולפני עוד אחד), זה תענוג מאוד מפוקפק עבור ההורים, מתיש ומעייף (תחשבו לסיים כל ערב במימדיון…השפה הרישמית בפאר המים היא עברית…). – כפועל יוצא מכך הכרטיס האדום לא ממש אטרקטיבי למי שיש לו ילדים גדולים, לנו הוא חסך אולי 20 אירו לאדם, כלומר הרבה פחות מעלותו…

– קניון ווטאך יפה מאוד (למי שאוהב טיולים בטבע) וזה המקום היחידי בו לא פגשנו אפילו ישראלי אחד…

– אנחנו הגענו וחזרנו דרך מינכן, רצינו לבקר במוזיאון ולסייר במפעל ב.מ.וו, אבל קשה עד בלתי אפשרי להשיג כרטיסים אלא בהזמנה מראש. כנ”ל הילדים רצו לבקר באליאנס ארנה (האיצטדיון של באיירן מינכן), אבל שעות הפתיחה לא רלוונטיות (עד 18:00) וכדי להזמין סיור צריך להגיע מוקדם בבוקר או יום קודם.

– מסתבר שהגרמנים מאוד חלשים ב WIFI, ממש לא כמו בארץ, קשה מאוד למצוא מקומות עם אינטרנט חופשי, ברשת O2 מצאנו את כרטיס הSIM הכי משתלם.

קניות:

– המחירים בסופר LIDL – הרשת הבולטת והיחידה, זולים להדהים לעומת המחירים בארץ.

– לחובבי שופינג ומותגים – ממליץ על נסיעה (שעתיים לכל כיוון) למיציגן, שבה יש חנויות מותגים ויש בהחלט מציאות. לא רחוק משם יש עיר נחמדה בשם REUTLINGEN, עם מדרחוב מקסים ושפע חנויות של רשתות שונות במחירים זולים. העיירה לא מופיעה על מפת המטיילים (הגענו לשם בהמלצה של מקומי), תענוג.

– למי שאוהב צעצועים, לגו, פליימוביל וכו’, המחירים בבתי הכלבו השונים מגוחכים לעומת המחיר בארץ.

 

מזג אויר:

– לא להתרגש מגשם, יכול לרדת מבול ותוך חצי שעה להפסיק, יכול להיות גשום בנקודה אחת ויבש לגמרי חצי שעה משם, בקיצור לא להשתמש בפקטור הגשם לתכנון הטיול.

– מעיל גשם קל ומטרייה, פריטי חובה (ברשת מולר MULLER, עולה מטרייה 2.5 אירו, הכי זול שראיתי).

 

באופן כללי:

– העיר הכי יפה בטיול – שטרסבורג – שווה בהחלט כמה שעות ביקור ואף יותר.

– העיירה היפה ביותר – ריקוויר בדרך היין ומירסבורג על גדות אגם קונסטאנץ (לא לוותר)

– לא לוותר על חציית האגם במעבורת (קונסטאנץ – מירסבורג), חוויה להורים ולילדים (די קצר- 15 דקות)

– יש המון מה לעשות ביער השחור, לדעתי אפשר להעביר שם חודש בקלות אז TAKE IT EASY, בכל מקרה אין מצב שתספיקו הכול.

 

טיול מהנה ומוצלח.