מאיה שאלה שאלות בפורום שלנו, ואילן ענה לה ונתן לנו על הדרך כמה טיפים מעולים לטיול משפחתי ביער השחור:

 

השאלות של מאיה:

אנחנו משפחה עם 3 ילדים: תאומים בני 5 ושנתיים.
אמנם בספרך יש כוכביות אבל ההסתכלות היא שונה כשמדובר בילדים קטנים ולכן אני שואלת.
1. האם כדאי לבקר בשני רכבלים- שאוסלנד ופלדברג?
2. לא הצלחתי למצוא אפילו פארק חבלים אחד שמתאים לגילאי הגדולים (גובה סביב 1.10). נראה שבכל פארק יש “מסלול פעוטות” והשאלה האם שווה ללכת לשם בכל זאת? הכוונה לפארקים בטריברג, פלדברג ואקשן פורסט.

ההמלצות של אילן:

חזרנו מהיער השחור לפני יומיים. הנה כמה נקודות לגבי השאלות שלך:

שאואינסלנד, שנמצא קרוב יחסית לפרייבורג, הוא רכבל ארוך במיוחד (באמת). זה נחמד ומעניין. הנוף יפה במהלך העלייה, בהנחה שתהיו שם בתנאי ראות טובים (אנחנו נפלנו על שבוע עם מזג אוויר בלתי ידידותי בעליל). במזג אוויר סביר ומעלה הנסיעה היא בהחלט חוויה.

פלדברג, כמו ששלומית כתבה בספר, הוא נסיעת רכבל קצרה למדי שמביאה אותך די מהר לפיסגה, משם הנוף (אם או בלי לעלות למגדל) יפה מאד. שוב, בהנחה שהראות טובה.

אם אתם בעניין של חוויית הנסיעה ברכבל, שאואינסלנד הוא בחירה טובה, במחיר מסוים של זמן. אם אתם בעניין של “לדגום” נסיעה ברכבל, שלא תהיה ארוכה במיוחד, לכו על פלדברג.

בנוסף, שאואינסלנד כלול בכרטיס השחור. פלדברג באדום (אולי בשניהם – אני לא בטוח). זה לא ממש שיקול בעניין. רק שתדעו.

עוד נקודה אחת קטנה. יחסית לרכבלים באיטליה, הרכבלים בגרמניה איטיים למדי בנסיעתם, כך התרשמתי. רוצה לומר, נסיעת רכבל ביער השחור היא על הצד הפחות הרפתקני של העניין :-)

לסיכום: הם שונים ואפשר לעשות את שניהם אבל לא חובה. אם אתם רוצים לעשות נסיעה אחת מייצגת, לכו על זו שמתאימה למקומות בהם תהיו. אם אין מגבלה כזו ואין בעיית מזג אוויר/ראות, לכו על שאואינסלנד, הארוך.

לגבי פארקי חבלים–  תשובה מוגבלת:
אנחנו היינו בקלטרוואלד, בפלדברג (KLETTERWALD). זה פיזית באותו אתר של הרכבל וההר.

יש שם מסלול נמוך יחסית לקטנים וראיתי שם קטנים אמיצים למדי שעשו עם הורה את המסלולים המאתגרים יותר. זה יכול להיות נחמד אבל זה מאד תלוי בילדים. בהחלט יכול להיות שיעלו ולא ירצו להמשיך…את מכירה הכי טוב את הילדים שלך. אם הם קצת על הצד ההרפתקני, לכי על זה. אם לא – אני חושב שבגיל 5 הם לא ירגישו שהפסידו משהו. בנוסף, קחי בחשבון שאחד מהמבוגרים יצטרך לעשות את זה איתם – מאתגר לא פחות :-)

טיפים נוספים: קלטרוואלד כלול בכרטיס האדום. חשוב להזמין מראש מקום דרך האתר שלהם באינטרנט לפחות יומיים מראש – אפשר אפילו מהארץ, בהנחה שאתם יודעים מתי תהיו שם. אם באים בהפתעה – פשוט אין מספיק ציוד להכניס כל מי שמגיע, וחווינו את זה ממש עכשיו, במחצית הראשונה של יולי כשהלחץ עוד לא ממש גדול.

לא בדקנו פארקי חבלים אחרים כך שאני לא יודע להרחיב.

תהנו.

אילן