חן העלתה בפורום שלנו שאלה, והתשובה המלאה של ארול יכולה לעזור גם לאחרים :)

“אנחנו זוג דתי שמגיע לאיטליה ביום שישי וחייב להגיע ליעדו לפני השבת. אולי תוכלי לתת לנו טיפים שיסייעו לנו המון. בגלל אילוצים מעצבנים יוצא שאנחנו נוחתים ביום שישי במילאנו, שוכרים רכב ויוצאים לונציה. הטיסה היא טיסת אל על שנוחתת ב-11 והשבת נכנסת בשבע וחצי. האם נראה לך סביר שנספיק?
אני מבינה שהמרחק הוא שלוש שעות נסיעה, אבל אולי תדעי לומר לנו מה מצב הפקקים במילאנו? האם מתעכבים הרבה בשדה התעופה? האם לתייר הדרך גם תיקח 3 שעות או תתארך משמעותית? וכמה זמן לוקח מרגע החניה בונציה עד הכניסה לעיר?
אנחנו עם תינוקת בת שנה וחצי ואני מאד לחוצה. לצערי אלו אילוצים שלא בחרנו בהם. אשמח לכל סיוע.”

 

הי חן

1. לדעתי אפשר להירגע….

2. גם אם נוסיף שעה של עיכוב בשדה התעופה, עדיין נשאר לך זמן רב להגיע, להתמקם, ליצור קשר עם בית חב”ד…ואולי אפילו לשוטט מעט בסמטאות….

3. ממליץ על חבילת אינטרנט ( מומלץ ספק מקומי…אך בכדי לא להתעכב בנמל אולי תשקלו חבילה בסיסית לגלישה של ספק בארץ.) ולהשתמש בווייז…הוא יקח אותך בדרך הקצרה תוך התחשבות בפקקים ומפגעים בדרך.

4. לגבי החניה. האפשרות הנוחה והמהירה ( וגם היקרה..)היא להזמין מקום באחד החניונים בכיכר רומא ( ניתן לעשות זאת דרך האתר שלהם באינטרנט) . עלות החניה היא בין 26 ל30 יורו ל24 שעות. בימים עמוסים קשה למצוא מקום פנוי כשמגיעים לכן מומלץ להזמין. כתובת לאתר של אחד החניונים – http://www.garagesanmarco.it/

5. אפשרות נוספת היא להחנות במסטרה ליד תחנת הרכבת ומשם לקחת רכבת לונציה. אפשרות יותר זולה אך קצת מורכבת.

6. אפשרות שלישית היא להגיע עד לפני הגשר שמוביל לונציה ובצד ימין בתוך מעין אזור תעשייה ופרק יש מספר חניונים פתוחים וזולים ( בין 5 ל8 יורו ל24 שעות ). לחזור לכביש הראשי ולקחת אוטובוס . זוהי הכתובת של אחד מהם- Via dei Petroli, 5-30175 Marghera-Venezia

7.בתוך ונציה הכל תלוי היכן אתם משתכנים…אם קרוב לפיאצה רומא אז עדיף הליכה רגלית. אם לא ואתם ממהרים אז יש מעין סירות- מונית. ואם לא ממהרים את באוטובוס הסירה שמגיע קרוב למלון שלכם ( חובה לקבל הסבר מהמלון כיצד מומלץ להגיע ).

ברכת שהייה נעימה ושבת שלום…

ארול