מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
3 ימים בסך הכל – איך ומה?
  • 55
    admin
    מנהל פורום ראשי
    פוסטים: 5311
    #87849 |

היי, קודם כל – הספרים שלכם מקסימים! לפני שנה היינו בהולנד בליווי הספר והיה מושלם!

אני נוסעת עם הבת הגדולה שלי (14) ל-3 ימים לפריז. המטרה העיקרית היא דיסנילנד.

הזמנתי שאטל מהשדה למלון וחזרה עפ”י ההמלצה בספר שלכם.

יש לי גם 3 ימי כניסה לפארקים.

העניין הוא שאני ממש הייתי רוצה לקפוץ איתה גם לפריז לחצי יום / יום שלם.

אין לי מושג איך להגיע מהמלון (רדיסון בלו) לאזור שער הניצחון או מגדל אייפל, כי מכל הבדיקות שעשיתי באינטרנט – בכל מקרה צריך לעשות החלפה.

רציתי בפריז להגיע לשער הניצחון וממנו לקחת את ה-boatbus כפי שהמלצתם עד למגדל אייפל.

האם זה הגיוני בכלל במסגרת של כל כך מעט זמן?

המלצות איך ניתן למצות את הזמן למקסימום?

תודה :-)

55
    shlomit
    מנהל פורום ראשי
    פוסטים: 3648
    #92384 |

הי!

אם את רוצה חצי יום בפריז אז את יכולה להתחיל את היום בדיסני ואז מתחנת הרכבת של דיסני לנסוע ישירות לפריז. למגדל אייפל הייתי הולכת אך ורק אם הצלחת לרכוש כרטיס מראש. אחרת יהיה לכם כואב להעביר את הזמן הקצר בעיר בהמתנה בתור… בנוסף – הבאטובוס הוא סירה, ושער הניצחון הוא לא ליד הנהר…

הנה מה שאני ממליצה, ממש כטעימה קטנה:

לנסוע ברכבת ולרדת בתחנת האטואל שארל דה גול (שער הניצחון). ללכת לאורך השאנז אליזה, די הרבה, עד כיכר הקונקורד. שם להביט סביב להתרשם מהיופי והפאר, ולנוח קצת בגני הטווילרי. אפשר לעצור לאכול/שוקו ועוגה באנג'לינה. משם להמשיך דרך הגנים לעבר הלובר, לראות את הפירמידה ולהמשיך לכיוון הסיין לעבר גשר des artes. כאן תוכלו לקבל תצפית נהדרת על הנהר, על האייפל ועל האנשים סביב. מכאן – לפי הכוח, אם אפשר להמשיך לרחבה של הנוטר דאם. שני הצדדים של הגדה יפים – בגדה השמאלית זה יהיה יותר קצר ומהיר. בגדה הימנית אפשר ללכת דרך רחוב ריבולי ובית העירייה ושם יש חנויות ויותר אקשן אבל זה יקח יותר זמן… אחרי שתשבו מול הקתדרלה (ואם תספיקו תציצו בפנים) אפשר לאכול ארוחת ערב באזור ולטייל בסמטאות הרובע הלטיני שהן נחמדות בערב (אבל תתרחקו ממסעדות התיירים שם…). את הרכבת חזרה לכיוון דיסני תוכלו לקחת ב-chatelet. זה הרבה הליכה (כשבעה קילומטרים), אבל יתן לכם מושג נהדר של העיר Smile

חלק מהקטעים היותר ארוכים – למשל מהשאנז אליזה לקונקורד אפשר לעשות עם מונית אופניים שזה מדליק…

55
    admin
    מנהל פורום ראשי
    #92397 |

יש רכבת ישירה מדיסני לפריז?

איזו?

אני ממש חוששת להתבלבל או ללכת לאיבוד..

בכל זאת – פעם ראשונה שאני נוסעת לבד לחו”ל (בלי “מבוגר אחראי” 😉 ) ואני לא יודעת את השפה.

חשבתי במקום לנסוע לפריז לנסוע למרכזי הקניות הסמוכים לדיסני. נראה לי יותר פשוט.

אבל לפספס את פריז… אוף! ממש לא יודעת מה לעשות.

HELP !!!

55
    shlomit
    מנהל פורום ראשי
    #92398 |

בהחלט יש רכבת ישירה (RER קו A). זה די פשוט – ממש מהכניסה לדיסני וישר עד שער הניצחון, בלי החלפות. זה אולי יראה קצת מאיים ברגע הראשון, אבל זה בעצם די נוח ואני אישית הייתי מנסה. בכל זאת תהיו ממש ליד פריז, ומדגדג לך לראות קצת את העיר. מרכז הקניות הוא אמנם גדול ומגוון, אבל הוא “רק” מרכז קניות. למרות ששופינג זה כיף וזה אכן הכי פשוט ללכת למה שליד, אבל בכל זאת ביקור בפריז יהיה ייחודי וכיף יותר Laugh לדעתי שווה את הניסיון. במקרה הגרוע ביותר תגיעו לשער הניצחון, תסתובבו קצת בשאנז אליזה ואם תרגישי חוסר ביטחון להמשיך ולהרחיק אז פשוט תחזרו ישר חזרה. זו עדיין תהיה חוויה…

לגבי קשיי השפה. אכן יותר קל עם מעט צרפתית, אבל אם תפני לאנשים במיסייה/מאדאם, ועם השילוש הקבוע של תודה/סליחה/בבקשה בצרפתית – את מסודרת! לא תהיה בעיה עם אנגלית Wink

55
    admin
    מנהל פורום ראשי
    #92407 |

המוןתודה שלומית!

הפכת את זה לאפשרי!

אני חושבת שנהיה יום מלא בדיסני, חצי יום באולפנים, חצי יום בפריז וביום האחרון – אם היא תרצה שוב איזה פארק + מרכז קניות.

אבל כמובן שההחלטה תהיה שלה :-)

בכל זאת – זו הפתעה בשבילה

אני אתן לה לקרוא בטיסה את הספר שלך ושהיא תחליט מה היא רוצה לעשות.

איזה כיף!

תודה רבה על התשובה המאד מפורטת ומרגיעה.

55
    shlomit
    מנהל פורום ראשי
    #92408 |

בשמחה, ותהנו!!!

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.